NEDEN KULLANMALISINIZ

Neden kullanmalısınız? SGK teşvik hesaplama programı mükelleflerinizin SGK teşviklerini eksiksiz hesaplanmasını sağlar.
İşlerinizi kolaylaştırır, zaman ve gelir kazandırır.

Ücretsiz Dene

SGK Teşvik Programı Kullanan Mali Müşavirler Şimdi Çok Rahat.

Belli bir dönem ve kısıtlı bir zaman içerisinde onlarca, yüzlerce mükellefin muhasebe işlemlerini yapmak hiç kolay değil.
Mükellef faturaları, KDV, muhtasar, diğer vergiler, beyannameler ve bir de SGK…

SGK teşvik hesaplama programı kullanan mali müşavirler, mükelleflerin SGK işlemlerini çok daha kolay, daha hızlı ve eksiz yapıyorlar.

SGK Teşvik Programı

Mali müşavirler neden SGK teşvik programı kullanmalı?

SGK teşvik programının faydaları

  • Mali müşavirler mükelleflerinin SGK Teşviklerini eksiksiz yapabilirler.
  • Mali müşavirleri iş yükünden kurtarır, zaman kaybını ortadan kaldırır.
  • Mali müşavirler için bir gelir modelidir.
  • Mali müşavirler üçüncü parti firmalarla uğraşmak zorunda kalmazlar.
  • Mali müşavirler için prestij kazanımıdır.
  • Mali müşavirlerin SGK teşviklerinden kaynaklanan mükellef kaybını önler.
  • Mali müşavir sadece SGK teşvik hesaplama için değil, SGK ile ilgili araçlarla mükelleflerin SGK işlemlerini kolaylıkla yapabilir ve raporlayabilir.

SGK teşviklerini manuel yapmak daha mı ucuz?

SGK teşvikleri aslında muhasebe ile alakalı olsa da ayrı bir uzmanlık konusudur. Konu hakkında uzmanlık derecesinde bilginiz de olsa teşvik hesaplama elle yapılacak bir iş olmaktan çıkmıştır. Dolayısı ile hata yapılması çok olasıdır. Üstelik mükellef sayısı ve mükellefte olan çalışan yoğunluğu bu ihtimali daha da arttırmaktadır. Mesela toplama çıkarma işlemini ilkokuldan bu yana yapıyorsunuz. Yani iyi bildiğiniz bir konu. 100 satırlı bir toplama çıkarma işlemini yapmaya çalışın. Hata yapma olasılığınız acaba nedir? Ya harcanan zaman? Ya da harcanan zaman ödediğiniz ücretten daha mı değersiz? Bundan dolayı SGK teşvik programını her mali müşavir kullanmalıdır. SGK teşvik programı size bir maliyet değil,  size zaman ve para kazandırır.

Mükelleflerinizi mutlaka bilgilendirin.

Aslında bu mali müşavirin kendi iş prensip problemi. SGK teşviklerini sisteme yüklemek başka bir şey, ne yükleyeceğini bilmek başka bir şey. Bu yüzden mali müşavir mükellefe SGK teşvik programının avantajlarını, kullanılmadığında kaybının olacağını anlatması bir sorumluluktur. Mükellefin bundan faydalanmak ya da faydalanmamak istemesi onun kararıdır. Bundan dolayı ücret ödemeyen mükellefin eksiksiz SGK teşviklerinden faydalanamamasının sorumluluğu da mali müşavire ait değildir. Kısaca mesele mali müşavirin mükellefi doğru bilgilendirmesi ve yönlendirmesi meselesidir. Yarın kaçan teşvikler olduğunda mükellefin sorumlu tutacağı kişi mali müşavirdir.

BİZE ULAŞIN

Lütfen bize yazın. Size en kısa zamanda cevap vereceğiz.

Gönderiliyor
SMMM TEŞVİK 2023

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?